Bilecik Havadis

Bakan Kurum, Ertuğrul Gazi Türbesi’nde ’’Saygı Nöbeti’ni izledi

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM, ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİ ÖNÜNDE ALP KIYAFETLERİYLE NÖBET TUTAN ASKERLER TARAFINDAN GERÇEKLEŞEN ‘SAYGI NÖBETİ’NİN DEVİR TESLİM TÖRENİNİN İZLEDİ.

Bakan Kurum, Ertuğrul Gazi Türbesi’nde ’’Saygı Nöbeti’ni izledi
104 views
05 Şubat 2021 - 20:30

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ertuğrul Gazi Türbesi önünde alp kıyafetleriyle nöbet tutan askerler tarafından gerçekleşen ’Saygı Nöbeti’nin devir teslim töreninin izledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bilecik ziyaretlerinin sonuncusu Söğüt ilçesine yaptı. Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı Söğüt’te yoğun bir ilgiyle karşılaşan Kurum, çocuklara ayrı bir önem gösterdi. Her birine hediye dağıtan Bakan Kurum, ardından Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Kayı Boyu’nun lideri Ertuğrul Gazi’nin türbesini ziyaret ederek, dua etti. Türbe önünde alp kıyafetleriyle nöbet tutan askerler tarafından gerçekleşen ’Saygı Nöbeti’nin devir teslimini izleyen Kurum, türbe civarında yapımına başlanan mescit ve Kur’an kursu binalarını inceleyerek bilgi aldı.

Bakan Kurum ardından Bilecik ziyaretlerini tamamlayarak Ankara’ya hareket etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.