Bilecik Havadis

Bilecik’te ’Okulum Temiz’ programı yürürlüğe alındı

BİLECİK’TE “OKULUM TEMİZ” PROGRAMI KAPSAMINDA TOPLANILDI

Bilecik’te ’Okulum Temiz’ programı yürürlüğe alındı
188 views
21 Eylül 2020 - 12:40

Bilecik İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır, ’Okulum Temiz’ belgelendirme programının yürürlüğe alındığının müjdesini verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında geçtiğimiz Temmuz ayında iş birliği protokolü imzalanmıştı. Bu imzalanan protokol kapsamında kentte yetkilendirilen 10 denetçi ile toplantı gerçekleştirdi. Bilecik İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır başkanlığında düzenlenen toplantıda il müdürlüğünde görevli İş Sağlığı Güvenliği Birim Koordinatörü Mustafa Çağlar tarafından uygulamalar hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Yapılan toplantı hakkında bilgi veren Bilecik İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır, “İmzalanan protokol kapsamında, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla bakanlık makam onayı ile ’Okulum Temiz’ belgelendirme programı yürürlüğe alınmış ve uygulanmaya başlanmıştır. Programı kapsamında ilimiz genelinde TSE tarafından yetkilendirilen 8 denetçi ile toplantı yaptık. Denetçilerimize görevlerinde başarılar dileriz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.