Bilecik Havadis

Bilecik’te ücretli usta öğretici eğitimi

BİLECİK MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRÜ MUSTAFA SAMİ AKYOL;

Bilecik’te ücretli usta öğretici eğitimi
154 views
28 Temmuz 2021 - 10:40

Bilecik Milli Eğitim İl Müdürü Mustafa Sami Akyol, kentte ücretli usta öğretici eğitiminin başlayacağını, başvuruların ‘e-Yaygın’ sistemi üzerinden yapılacağı söyledi.

Bilecik Milli Eğitim İl Müdürü Mustafa Sami Akyol 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi ücretli usta öğretici eğitiminin başlayacağı belirterek, başvurularının 2-16 Ağustos 2021 tarihleri arasında ‘e-Yaygın’ sistemi üzerinden usta öğretici başvuru ekranı üzerinde yapılacağı belirtti. Akyol, “Başvuruların onay işlemi ise ilgili kurum yetkilileri tarafından başvurular/usta öğretici başvuru onay modülü üzerinden yapılacak. Başvuruların onaylanması için istenilen evrak ve bilgilerin eksiksiz bir şekilde ‘e-Yaygın’ sistemine girilmesi gerekmektedir. Eğitmenler; ‘e-Yaygın’ sistemine e-Devlet şifreleri ile giriş yapabilecekler. ‘E-Yaygın’ sistemine belgelerinin tamamını yüklemeyen veya eksik yüklemiş olan eğitmenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayıp reddedilecek. Kurumumuza usta öğreticilik başvurusunda bulunan eğitmenlerin, başvuru durumlarını (onaylandı/reddedildi) ’e-Yaygın’ sistemi üzerinden kontrol etmeleri gerekmektedir. Halk Eğitim merkezlerinde çalışılan süreler hizmet döküm çizelgesinde yer alan bilgilere göre ‘İş Deneyimi Bilgileri’ bölümüne yıl yıl olacak şekilde işlenmelidir. Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında başvuru sahiplerinin kurumumuza gelmelerine gerek kalmadan sistem üzerinden online olarak başvuruları kabul edilecek olup belgelerin aslı ve fotokopileri telli naylon dosya içerisinde 16 Ağustos 2021 tarihine kadar teslim edilmelidir.” dedi.

İstenilen belgeler

İl Müdürü Akyol, kurslarda görevlendirileceklerin, görevlendirme aşamasında istenecek belgelerin, “Nüfus cüzdan fotokopisi, son 6 ayda çekilmiş bir adet fotoğraf, öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi, e-Devlet bar kotlu SGK dökümü; gün hesaplanmış alanınızdaki iş/hizmet deneyimi belgeleri, pedagojik formasyon belgesi aslı ve fotokopisi pedagojik formasyonu olmayanlar için oryantasyon eğitim belgesi, ustalık; usta öğreticilik, 4’üncü seviye kurs bitirme belgesi, 4’üncü seviye mesleki yeterlilik belgesi, 2’nci kademe antrenörlük belgesi aslı ve fotokopisi, emekliler için emekliliğe dair belge, herhangi bir kurumda kadrolu çalışanlar için görev belgesi ve kurslarda görev almasında sakınca olmadığına dair yazılı belge, iş sağlığı ve güvenliği belgesi, adli sicil kaydı, sağlık raporu” olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.