Bilecik Havadis

“Birlikte Üretim” projesinin hayata geçiyor

“BİRLİKTE ÜRETİM” PROJESİNİN HAYATA GEÇİRİLEBİLECEĞİNİ ANLATTI

“Birlikte Üretim” projesinin hayata geçiyor
89 views
03 Şubat 2022 - 11:10

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, merkeze bağlı Alpagut Köyü’ne ziyaret gerçekleştirerek, üreticilere “Birlikte Üretim” projesinin hayata geçeceğini anlattı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hatice Derya Aksu ile Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Emrah Celasin ve şube personelleri köy ziyaretleri programı kapsamında Alpagut Köyü’nde köy muhtarı ve üreticilerle bir araya geldi. Üreticinin her zaman yanında olduklarını ve her türlü çalışmada destekçileri olduğunu ifade eden Müdür Yoldaş, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, köyde “Birlikte Üretim” projesinin uygulanabileceğini anlattı.

Ayrıca yapılan ziyarette organik tarım, iyi tarım uygulamaları, hasat öncesi pestisit denetimi, DİTAP kahverengi kokarca karantina zararlısı, buzağı ölümleri ve hayvan refahı konuları işlenerek üreticilerin sorunları ve talepleri dinlendi.

Alpagut Köyü muhtarı ve üreticiler ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek İl Müdürü Yoldaş’a teşekkürlerini ilettiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.