Bilecik Havadis

Bozüyük Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ’Güvenli İnternet Etiketi’ almaya hak kazandı

BİLECİK’İN BOZÜYÜK İLÇESİNDE MİMAR SİNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SİBER GÜVENLİĞİN SAĞLANMASI, İNTERNETİN BİLİNÇLİ VE FAYDALI KULLANILMASI KAPSAMINDA YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALAR SONUCUNDA EUROPEAN SCHOOLNET ACADEMY TARAFINDAN ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN ‘ESAFETY GOLD LABEL’ (GÜVENLİ İNTERNET ETİKETİ) ALMAYA HAK KAZANDI.

Bozüyük Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ’Güvenli İnternet Etiketi’ almaya hak kazandı
143 views
15 Ocak 2021 - 16:50

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi siber güvenliğin sağlanması, internetin bilinçli ve faydalı kullanılması kapsamında yürüttüğü çalışmalar sonucunda European Schoolnet Academy tarafından uluslararası geçerliliği olan ’eSafety Gold Label’ (Güvenli İnternet Etiketi) almaya hak kazandı.

Okul Müdürü Gökmen Yüce, “Okulumuz, Brüksel merkezli, 34 Avrupa ülkesinin eğitim bakanlıklarının üye olduğu, Avrupa Okul Ağı (Europen Schoolnet) tarafından, 2012 yılında okulları ve öğrencileri internetin zararlarından korumak amacıyla uygulamaya konulan “eSafety Label” (Güvenli İnternet Etiketi) almaya hak kazanmıştır. Okullar için Avrupa çapında bir akreditasyon ve destek hizmeti olan eSafety Label, eğitim ve öğrenim deneyiminin bir parçası olarak çevrim içi teknolojiye güvenli erişim için zenginleştirici bir ortam sağlanmasını hedefler. Uluslararası geçerliliği olan bu etiket, okullara uluslararası platformlarda öncelik ve prestij kazandırmaktadır. Bu bizim için büyük bir gurur oldu. Bu konuda emeği olan idareci ve öğretmenlerimize öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.