Bilecik Havadis

Damada emzik, biberon, bulaşık önlüğü takıp, sağdıcın ayaklarını ve çoraplarını yıkattılar

DAMADA EMZİK, BİBERON, BULAŞIK ÖNLÜĞÜ TAKILIRKEN, SADICIN AYAKLARINI VE ÇORAPLARINI YIKATTILAR

Damada emzik, biberon, bulaşık önlüğü takıp, sağdıcın ayaklarını ve çoraplarını yıkattılar
44 views
10 Ağustos 2021 - 11:31

Bilecik’te dünya evine giren gence arkadaşları yapmadığını bırakmadı. Düğün salonunda damada bulaşık önlüğü takıp, ağzına bir de emzik verdiler. Gecenin sonunda da sağdıcın ayaklarını ve çoraplarını yıkatırken, bol acılı, karabiberli ve tuzlu yumurta yaptırılıp yedirdiler.

Bilecik’te Uğur Baklacı ile Melike Ateş görkemli bir düğünle dünya evine girdi. Eski gelenek ve göreneklerin de yaşatıldığı düğünde, damat ve arkadaşlarının Ege yöresine ait zeybek oyunu davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Gelin alıcı merasimine konvoydan sonra damadın arkadaşları Türk bayrağı ve meşaleler eşliğinde kız almaya gitti. Düğün salonunda kesilen pastanın ardından takı merasimine geçildiğinde, damadın yakın arkadaşları emzik, biberon, bulaşık önlüğü takarken, geline oklava gibi ilginç takılar takarak, misafirleri güldürdü.

Damada bol acılı, karabiberli ve tuzlu yumurta yaptırıp yedirdiler

Düğünün sonunda damadın evinin önüne gelen arkadaşları, görsel bir şov hazırlayarak damada büyük sürpriz yaptı. Damadın arkadaşlarınca meşalelerin ve maytapların yakıldığı evin önünde, damada bol acılı, karabiberli ve tuzlu yumurta yaptırılıp yedirilirken, damat Baklacı’nın konuşmakta zorluk çektiği ve adeta gözlerinden yaş geldiği ise dikkatlerden kaçmadı. Son olarak, sağdıcın ayaklarını ve çoraplarını yıkayan damat, ardından eve girerek yapılan adetlerden adeta kurtulmuş oldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.