Bilecik Havadis

Kutsal Emanetler Bilecik’e ulaştı

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 105’İNCİ YILI DOLAYISIYLA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TESLİM EDİLMEK ÜZERE GELİBOLU YARIMADASI’NDAN ALINAN TOPRAK, DENİZ SUYU VE TÜRK BAYRAĞI, ESKİŞEHİR’E GÖNDERİLMEK ÜZERE BİLECİK VALİ YARDIMCISI YUNUS FATİH KADİROĞLU’NA TESLİM EDİLDİ.

Kutsal Emanetler Bilecik’e ulaştı
145 views
16 Mart 2021 - 11:31

Gelibolu’dan alınan ve sporcular tarafından taşınan kutsal emanetler Bilecik’e ulaştı.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak, deniz suyu ve Türk bayrağı, Eskişehir’e gönderilmek üzere Bilecik Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu’na teslim edildi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, emanetleri taşıyan Bursalı sporcuların gelmesi nedeniyle il sınırında tören düzenlendi. İl sınırında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gelibolu Yarımadası’ndan getirilen deniz suyu, toprak ve Türk bayrağından oluşan kutsal emanetler, valiliğe götürüldü.

Burada açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Kadiroğlu, “18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle Çanakkale’den Türk bayrağımız, deniz suyu ve şehit kanlarıyla sulanmış olan toprağımız sayın Cumhurbaşkanımıza teslim edilmek üzere sırasıyla Balıkesir ve Bursa illerinden geçerek ilimize geldi. Buradan da sporcularımız tarafından Eskişehir’de ki sporculara ve valimize teslim edilecek ve Eskişehir’den de Ankara’ya giderek Cumhurbaşkanımıza arz edilecek.” ifadelerine yer verdi.

Valilik binasında Vali Yardımcısı Kadiroğlu’na sunulan emanetler, Eskişehir’e teslim edilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.