Bilecik Havadis

Söğüt’ün ardından Osmaneli’de de 65 yaş üstü vatandaşlara yasak geldi

BİLECİK’İN OSMANELİ İLÇESİNDE İLÇE HIFZISSIHHA MECLİSİ KARARIYLA, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR BELİRLİ SAATLERDE DIŞARI ÇIKABİLECEK, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI, BANKALARDA VE PAZAR ESNAFINDA HES KODU SORGULANIP İŞLEM YAPILACAK.

Söğüt’ün ardından Osmaneli’de de 65 yaş üstü vatandaşlara yasak geldi
138 views
11 Kasım 2020 - 16:20

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde İlçe Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla, 65 yaş üstü vatandaşlar belirli saatlerde dışarı çıkabilecek, kamu kurum ve kuruluşları, bankalarda ve pazar esnafında HES kodu sorgulanıp işlem yapılacak.

Osmaneli İlçe Hıfzıssıhha Meclisi, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası Osmaneli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda ilçemizde yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00 -16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında kalan saatlerde ikametlerinden dışarı çıkmalarının yasaklanmasına karar verildi. Kamu kurum ve kuruluşları, bankalarda ve pazar esnafında HES kodu sorgulanıp, sorgu sonucu riskli çıkan kişilerin kamu kurum ve kuruşlarına alınmaması ve pazarcı esnafı ve çalışanların ise HES kodunu görevlilere göstererek tezgah açabilmesine. Namaz çıkışlarında cami avlusu ve çevresinde satışların yasaklanmasına, kaymakamlık makamınca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kanununun kararlarının ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması. Alınan kararlara uymayanlara İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.