Bilecik Havadis

Üretici Kadınlar Pazarı’na kadınlardan destek

BİLECİK’TE HER HAFTA KURULAN ÜRETİCİ KADINLAR PAZARI’NDA SATIŞ YAPAN ÜRETİCİLER, BİLECİK ANADOLU KADINLARI YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ.

Üretici Kadınlar Pazarı’na kadınlardan destek
134 views
24 Ekim 2021 - 14:10

Bilecik’te her hafta kurulan Üretici Kadınlar Pazarı’nda satış yapan üreticiler, Bilecik Anadolu Kadınları Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından ziyaret edildi.

Bilecik Anadolu Kadınları Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Nurcan Özçakır ve beraberindeki dernek üyesi kadınlar, birtakım ziyaretler yapmak üzere Bilecik’e geldi. Heyet ilk olarak Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Burada kadınların üretimdeki öneminden bahseden Özçakır, “Kadınların üretime ve ekonomiye katkı sağlamaları amacıyla girişimci olarak sosyal ve ekonomik anlamda daha katılımcı olmalarına dair birlikte yapabilecekleri çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını, ilerleyen zamanlarda Bozüyük’te girişimci kadınlar ile bir araya gelerek kadın kooperatifi kurmayı hedefliyoruz” dedi.

Öte yandan Özçakır, Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nesrin Erdinç ve yönetim kuruluna göstermiş olduğu samimi ilgiden dolayı teşekkür etti.

Ardından Başkan Nurcan Özçakır, Bilecik Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen’i ziyaret etti ve ikili Bilecik Kent Konseyi destekli Üretici Kadınlar Pazarı’na geçti. Özçakır ve yönetim kurulu üyeleri pazarda tezgah açan kadınlarla sohbet ederek, “Kadınlarımızın ürettiği el emeklerini ve tarım gıda ürünlerini sergilediği pazarda, yaşadıkları sıkıntıları dinleyerek, zor şartlarda aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla gösterdikleri çabaları için takdir ettik ve bu anlamda kadınlarımıza daha çok destek olmak gerekir” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.