Bilecik Havadis

Yeni Küçük Sanayi Sitesi inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor

YENİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Yeni Küçük Sanayi Sitesi inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor
137 views
25 Ocak 2021 - 13:20

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, ilçeye yaptıkları Yeni Küçük Sanayi Sitesi inşaatında çalışmalar hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Şahin, yaptığı açıklamada, “Osmaneli ilçemiz Osmaneli-Yenişehir-Bursa sonrası Gemlik-Bandırma-İzmir YHT projesinin kesinleşerek ihale edilmesi ve çalışmaların başlamasıyla birlikte sanayicilerin yoğun ilgisini çekiyor. Sanayi parsellerimize ve belediyemizin sanayi parsellerinden OSB’ye devrettiği genişleme alanından bir çok şirket yer aldı. Bu şirketlerin bir kısmı faaliyetlere başlarken, inşaat aşamasında ve proje aşamasında olanlar var. İlçemizde hızlı bir sanayileşme süreci yaşanıyor. Sanayideki bu gelişim orta ve küçük ölçekli sanayicilere ihtiyacı arttırdı. Mevcut küçük sanayimizi büyütürken, yeni küçük sanayi alanlarına da ihtiyaç olduğunu görerek geçtiğimiz günlerde yeni küçük sanayi işyerleri için projemizi başlatmıştık.30 dükkan olarak belirlediğimiz projemizde yoğun ilgi sonrası işyeri sayısını 40 adete çıkardık. Bir işyeri 120 metrekaresi kapalı alan olmak üzere açık alanla birlikte 200 metrekare büyüklüğe sahip. İstenildiğinde yan yana birden fazla dükkan kiralamak suretiyle işyeri alanını büyütmek mümkün. Hafriyat çalışmaları hızla devam eden küçük sanayi sitesi inşaatımızda, a blokta 5 dükkan, b blokta 5 dükkan, c blokta 5 dükkan, d blokta 5 dükkan olmak üzere 20 dükkan kısa sürede bitirilecek. ikinci etapta ise e blokta 5 dükkan, f blokta 5 dükkan, g blokta 5 dükkan, h blokta 5 dükkan olmak üzere 20 işyeri daha yapılacak. Yeni Küçük Sanayi Sitemiz böylelikle 40 işyerinden oluşacak. Önümüzdeki hafta ihale tarihi bildirilecek küçük sanayi sitemizde yemek fabrikası, cafe- restaurant, sosyal ve spor alanları, idari bina ve toplantı salonu, şirketlerin ürünlerinin sergilendiği alan yer alacak” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.