Bilecik Havadis

Çiftçilere bin 700 kilogram Macar fiği tohumu dağıldı.

ÇİFTÇİLERE BİN 700 KİLOGRAM MACAR FİĞİ TOHUMU DAĞILDI.

Çiftçilere bin 700 kilogram Macar fiği tohumu dağıldı.
101 views
23 Kasım 2020 - 11:40

Bilecik’te ’Mera Islahı ve Amenajmanı Projesi’ kapsamında çiftçilere hibe olarak bin 700 kilogram Macar fiği tohumu dağıldı.

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, kurumunun 1 haftalık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yoldaş, “İl Müdürlüğümüzü bağlı ekipler ilimiz merkez damızlık kümeslerinden sertifaksyon numuneleri alınarak ilgili laboratuvarlara gönderildi. İnhisar ilçemizde 2021 yılı üretim sezonu için taze soğan ekimine başlanılmış olup, il müdürlüğümüz teknik personeli çiftçilerimizi seralarda ziyaret etmiştir. Son olarak Söğüt ilçemize bağlı Yeşilyurt Köyünde yürütülen ’Mera Islahı ve Amenajmanı Projesi’ kapsamında meradaki otlatma baskısını azaltmak ve proje süresince hayvancılık işletmelerinin kaba yem maliyetlerini düşürmek adına il müdürlüğümüzce hibe olarak dağıtılmak üzere temin edilen bin 700 kilogram Macar fiği tohumu çiftçilerimize teslim edilmiştir” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.