Bilecik Havadis

Sağlık çalışanlarına ‘Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulayıcı Eğitimi’

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YENİDOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI EĞİTİMİ

Sağlık çalışanlarına ‘Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulayıcı Eğitimi’
144 views
15 Şubat 2022 - 11:10

Bilecik’te sağlık çalışanlarına yönelik ‘Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulayıcı Eğitimi’ gerçekleştirildi. 50 kursiyer 3 günlük eğitim sonunda yapılan teorik ve pratik sınavlar sonucunda sertifika almaya hak kazandı.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulayıcı Eğitimi ile 50 kursiyere sertifika verildi. Üç gün süren eğitimde Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulayıcı Eğitimi Eğitimcileri olarak Sağlık Bakanlığından Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Görevlisi Uzm. Dr. Sevinç Sütlü başkanlığında 7 eğitimci görevlendirildi. Yapılan eğitim sonrası 50 kursiyer sertifika almaya hak kazandı.

Yenidoğan Canlandırma Programı’nın 1998 yılından bu yana ülke genelinde doğumda bebeğe eli değen tüm sağlık çalışanlarını hedef alan ve başarıyla yürütülen bir eğitim programı olduğuna dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı, “Eğitimin temel amacı, eğitim almış sağlık personelinin yetiştirilmesiyle önlenebilir ölüm nedenlerinden olan asfiksiye bağlı mortalite ve morbiditede gelişmiş ülke değerlerine ulaşmaktır. Yenidoğan Canlandırma Programı eğitimlerimiz ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda tekrarlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kursiyerlere sertifikalarının takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.