Bilecik Havadis

Osmaneli’nde KOSGEB desteklerine yönelik çalıştay düzenlendi

OSMANELİ’NDE KOSGEB DESTEKLERİNE YÖNELİK ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

Osmaneli’nde KOSGEB desteklerine yönelik çalıştay düzenlendi
146 views
06 Kasım 2021 - 12:10

Osmaneli Belediyesi ve bir kalkınma ajansı tarafından “Kaliteli Girişimci Güçlü Rekabet Projesi” kapsamında yeni girişimcilerin devlet destekleri ile buluşturulması için KOSGEB desteklerine yönelik çalıştay düzenlendi. Çalıştayda konuşma yapan Başkan Şahin, “İmalat sektöründe işletme kuran her bir girişimci 160 bin liraya kadar destek alabilecek” ifadelerinin altını çizdi.

Osmaneli Belediyesi ve bir kalkınma ajansı tarafından finanse edilen “Kaliteli Girişimci Güçlü Rekabet Projesi” kapsamında yeni girişimcilerin devlet destekleri ile buluşturulması için Türkiye Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteklerine yönelik girişimcilik çalıştayı düzenlendi. KOSGEB Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) Uzmanı Mustafa Fatih Razbonyalı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi akademisyeni Prof. Dr. İsa İpçioğlu ve Osmaneli Belediye Başkanı aynı zamanda Bilecik’in tek Yeminli Mali Müşaviri olan Münür Şahin’in katılımı ile gerçekleştirilen çalıştay girişimcilik merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.

“İmalat sektöründe işletme kuran her bir girişimci 160 bin liraya kadar destek alabilecek”

Çalıştay da girişimcileri bilgilendiren Başkan Şahin, “Bilecik’te ve Osmaneli’nde çeşitli sektörlerde işletme kurmayı düşünen, yeni işletmesini kuran girişimciler ile girişimcilik merkezinde yer tahsis edip işletme kurmalarını sağlanan kadın girişimciler kooperatifi, 8 meslek ve sanat girişimcisi devlet destekleri ile buluşturuldu. İmalat sektöründe işletme kuran her bir girişimci 160 bin liraya kadar destek alabilecek” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan çalıştaya katılan her girişimci işletme konuları hakkında soru cevap şeklinde çalıştaya katılan mentorlerden bilgi aldılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.